Výstava fotografií

ANTONÍN KRATOCHVÍL, MARTIN WÁGNER a VÁCLAV VAŠKŮ

Modlitba za Černobyl

Informace o autorech


Antonín Kratochvíl, fotograf (58)

Český rodák Antonín Kratochvíl patří k legendám světové fotožurnalistiky a vedle Josefa Koudelky je asi nejznámějším žijícím českým fotografem vůbec. V roce 1998 byl zařazen mezi 100 nejslavnějších fotografů USA. Je mj. spoluzakladatelem prestižní fotoagentury VII.
Narodil se v Lovosicích a k fotografii se dostal na začátku sedmdesátých let v Holandsku. Ve svém životě si jako utečenec či vězeň sáhl na absolutní dno
Kratochvíl se mj. věnuje dokumentování sociálních problémů a mizejících krás naší planety. V Černobylu fotografoval poprvé již v roce 1996. Série těchto fotografií byla otištěna v jeho nejnovější fotografické knize Vanishing .
Kratochvíl je nositelem několika prvních cen v prestižní soutěži World Press Photo. Žije v New Yorku.

http://www.antoninkratochvil.com


Martin Wágner, fotograf (25)

Martin Wágner se zaměřuje na dokumentovaní Ruska, zejména vzdálených a těžce přístupných oblasti jako je Čukotka, Kamčatka, Kurily, Sachalin a jiné. Ze svých cest organizuje výstavy a diaprojekce. Dva roky působil ve Svazu českých fotografů jako místopředseda, od začátku roku 2003 je kurátorem pražské výstavní síně v kapli sv. Jana Nepomuckého.

http://www.martinwagner.cz


Václav Vašků, fotograf (43)

Václav Vašků se již delší dobu věnuje dokumentování černobylské katastrofy a jejích důsledků na přírodu a člověka. Jen v roce 2005 strávil v zóně kolem Černobylu téměř dva měsíce.
Jeho série fotografií z Černobylu vyhrála 2. cenu na Czech Press Photo 2005 v kategorii Příroda a životní prostředí.

http://www.fotomat.cz

zpět